Як правильно підготувати вікна до зими – детальна інструкція

image_043

В Україну ось-ось прийде морозна зима, а значить, в квартирах стане трохи холодніше. Зберегти тепло в Вашій оселі допоможуть заходи по підготовці до зимового періоду: регулювання та змащення елементів вікон. Додатково така профілактична процедура допоможе продовжити термін служби ваших віконних конструкцій. Щоб здійснити підготовку вікон до зими – необхідно виконати лише кілька кроків.

Крок 1. Чищення та миття вікон

Розпочати підготовку Ваших вікон до зими варто зі звичайного миття. Важливо врахувати, що як занадто сонячна погода, при якій вода буде миттєво висихати, так і занадто холодна погода, що сприяє замерзанню, для миття вікон не підходять. Тому для миття краще вибирати період теплої осені (а в майбутньому – теплу, але не жарку весняну пору).

Акуратно пройдіться по всіх поверхнях: підвіконня, профіль, стулки. Почистіть спеціальним засобом скло. І все – ваше вікно готове до подальшої обробки.

myt-okna-mikrofibroj1
44

Крок 2. Демонтаж москітної сітки

Якщо на ваших вікнах десь встановлені москітні сітки, то взимку їх краще прибрати, так як холод і волога можуть пошкодити цю конструкцію.

Крок 3. Перевірка щільності притиску стулки

Щоб перевірити, чи достатньо щільно стулка притиснута до вікна, скористайтеся звичайним білим аркушем паперу. Якщо при закритій стулці він витягується з невеликим зусиллям – значить, все в порядку. В іншому випадку (тобто якщо лист виходить занадто легко) перед зимовими холодами знадобиться перевести режим закриття стулки в «зимовий режим», що забезпечує більш щільне стикування. Фурнітура для перекладу зазвичай розташована з торця вікна і являє собою роликові цапфи з розміткою.

Щоб здійснити перехід в зимовий режим, необхідно вставити в цапфу шестигранний ключ і прокручувати до тих пір, поки притиск не стане максимальним.

Після переходу перевірте, як працює фурнітура, можливо, знадобиться регулювання. Подивіться, чи добре тепер закривається вікно.

Крок 4. Чищення й змащення деталей фурнітури і ущільнювальної гуми

Тепер необхідно привести в порядок внутрішній устрій вікна. Для цієї ж мети, тобто для захисту будинку від холодних протягів, здатних проникнути навіть в самі крихітні щілини, використовуйте мастило ущільнювачів і фурнітури, що забезпечує герметичність. Для початку добре протріть гумку ущільнювача по всьому периметру вікна, а потім обробіть ущільнювач спеціальним засобом. Це може бути як спеціалізований олівець для обробки, так і інші засоби на основі гліцерину. Також необхідно змастити всі рухомі елементи фурнітури.

1473180137_drenazhna-sistema-u-vknah-pvh

Крок 5. Промивання дренажних отворів

Такі отвори покликані не допускати утворення криги або конденсату на поверхні вікна, тому варто уважно стежити за ними і регулярно очищати. Взимку кількість конденсату через перепад температур нерідко збільшується, тому, щоб уникнути зайвого запотівання скла, потрібно обов’язково почистити дренажні отвори. Для того щоб провести чистку, можете скористатися або пилосмоком, або дерев’яними паличками, сірником або зубочистками.

Після всіх цих нехитрих кроків Ваші вікна буде повністю готові до зимових морозів і до того, щоб зберігати тепло у Вашому домі!