Як доглядати за пластиковими вікнами взимку: прості і практичні поради

1

Все більше українців віддають перевагу металопластиковим вікнам, адже вони гарантують тепло, затишок і захист від протягів. Однак не слід забувати про правильний догляд за ними – завдяки нескладним діям пластикові вікна прослужать Вам на протязі багатьох років.

Окрім того, цьогоріч зима на Закарпатті стала рекордно холодною та сніжною, а тому додаткові заходи безпеки будуть ще доречнішими.

Кожна із складових частин вікна (рама, склопакети, дренажні отвори, стулка, ущільнювачі, фурнітура) потребує особливого догляду. Взимку обслуговування пластикових вікон зводиться до двох простих, однак важливих процесів – очищення і змащення.

1-2

Очищення. За допомогою м’якої щітки очищають від снігу зовнішню сторону рами і відлив. Що стосується частини вікна, що знаходиться всередині приміщення – раму і дренажні отвори також треба очистити від забруднень. Пластикову поверхню внутрішньої сторони рами вікна (1) рекомендують чистити змоченою у теплому мильному розчині м’якою ганчіркою (найкраще підійде ганчірка з мікрофібри). Щоб очистити дренажні отвори (2), слід відкрити стулки протерти ганчіркою нижню частину рами. Пил із дренажних отворів можна видалити за допомогою зубочистки.

Змащення. Процес зводиться до змащування гумових ущільнювачів (3) та фурнітури (4). Без правильного догляду ущільнювачі розсихаються, тому спеціалісти рекомендують змащувати їх мінімум 2 рази на рік. Це зовсім не складно – потрібно тільки відкрити стулку, протерти ущільнювачі ганчіркою та змастити силіконом (підійде силікон у формі спрею або олівця). Що стосується фурнітури, то її рекомендують змащувати спеціалізованим маслом – дві краплі мастила врятують рухомі механізми від заклинювання під час сильних морозів.

Також не слід забувати про провітрювання. Рекомендується провітрювати приміщення 3-4 рази за добу, хоча б на декілька хвилин відкривати вікна, для уникнення запотівання. Цей надзвичайно простий процес також продовжить термін служби пластикового вікна.

За додатковою консультацією звертайтеся до найближчих офісів компанії «Nобілекс» у вашому регіоні.

2-4