Пластикові вікна і конденсат: чому «плачуть» вікна і як із цим боротись

close-up-of-plant-pot-near-window-with-raindrop_1356-674

Багато власників металопластикових вікон з приходом холодів переймаються спільним питанням: що робити з конденсатом на вікнах і чому він взагалі з’являється? Не поспішайте одразу звинувачувати продавця вікна або монтажників – існує безліч інших причин.

Погана система вентиляції. Ні для кого не секрет, що більшість українців живуть в старих будинках, в яких система вентиляції давно перестала ефективно працювати. Через це всередині квартири виникає неправильний мікроклімат. Особливо показово це у холодну пору року. Взимку склопакет через знижену температуру ззовні стає дуже холодним, а оскільки вікна ПВХ герметичні і не пропускають повітря – вологість повітря у помешканні починає підвищуватися. Як тільки вологість перевищує норму – на вікні утворюється конденсат, адже більше вологості просто немає куди подітися.
Особливо часто конденсат утворюється на вікнах кухні. Це пов’язано з тим, що при приготуванні їжі відбувається випаровування великої кількості вологи, яка знову ж, при неправильній роботі застарілої системи вентиляції, залишається в приміщенні. Тому дуже важливим є провітрювання – таким чином Ви забезпечите циркуляцію повітря і налагодите мікроклімат. Взимку для провітрювання достатньо відкривати пластикове вікно всього на 10-15 хвилин і конденсат перестане Вас турбувати. Також можна відкривати вікно на мікрощілинне провітрювання, якщо воно передбачено фурнітурою.

3-reshetki-v-podokonnike

Широке підвіконня. Ще одна доволі поширена проблема появи конденсату на вікнах. Зазвичай внизу під вікном розташовані батареї опалення. Підвіконня не має перекривати батарею більше як на третину. Якщо ж підвіконня закриває радіатор повністю, то тепле повітря не може ефективно нагріти склопакет, знову ж відсутня циркуляція повітря, і як наслідок вікна починають «потіти».

Є кілька варіантів виходу з цієї ситуації. Можна замінити широкі підвіконня на підвіконня нормального розміру, або ж встановити спеціальні вентиляційні решітки (див. фото). Через решітки тепле повітря від батарей безперешкодно буде підніматися до склопакету і обігрівати його.

Для покращення вентиляції і циркуляції повітря в помешканні можна встановити вентиляційний клапан. Він кріпиться просто в стіну під підвіконням (див.фото). На сьогодні є безліч варіантів та видів таких клапанів і їх можна придбати у будь-якому спеціалізованому магазині.

Для створення нормального мікроклімату в квартирі або в будинку та для налагодження циркуляції повітря не забувайте періодично провітрювати, а також оберіть правильний склопакет. Зараз вже є можливість отримати більш ефективні та стійкі до холодів склопакети, ніж 5-7 років тому. Та не забувайте – тільки високоякісна продукція та перевірені виробники допоможуть уникнути розчарувань. У цьому питанні Вам допоможе лідер з виготовлення високоякісних віконних конструкцій – компанія «ТМ Nобілекс». За додатковою інформацією звертайтеся за тел. +38 (0312) 65-64-77, +38 (099) 262-43-11, +38 (096) 222-22-39

pritochnyj-klapan-v-stenu-ehffektivnyj-vozduhoobmen-pomeshcheniya-9-1

Отже, причиною «плаксивості» вікна не обов’язково є погана якість або неправильна установка. У переважній більшості випадків потрібно дотримуватись простих рекомендацій та контролювати мікроклімат помешкання. Це позбавить Вас від зайвої вологості і створить затишок у Вашому домі!