Продукція Про нас Галерея Блог Контакти

Блог

22.12.2019

Андрій Півень: "Історична сторінка культурного надбання Ужгороду знову відкрита."

Блог

20 грудня в Ужгороді, у будинку, де мешкав і працював відомий закарпатський поет, письменник, археолог Федір Потушняк, урочисто відкрили меморіальну дошку на його честь. Це відбулося уже вдруге. Адже, нагадаємо, що навесні 2017-го таку ж меморіальну дошку було викрадено. І більше двох років про неї нагадували, хіба що, отвори у стіні. Відновити її взявся відомий ужгородський меценат, генеральний директор компанії Нобілекс Андрій Півень. Пан Андрій розповідає, що повернути дошку на своє місце його надихнули знайомства з людьми, які тією чи іншою мірою, мали стосунок до Федора Михайловича, а також низка цікавих співпадінь у всій цій історії.

"На своїй сторінці у Фейсбуці я вже тривалий час веду рубрику, у якій розповідаю про талановитих і дуже гідних закарпатців, ужгородців. На одній з таких зустрічей, з істориком Йосипом Кобалем, я дізнався багато цікавих і невідомих мені раніше фактів про Ужгород і його видатних мешканців. Зокрема і про Федора Потушнякя. Серед іншого, Йосип Васильович розповів історію крадіжки меморіальної дошки. Вона мене вразила, "засіла" в моїй голові Бо, найперше, поважаю людей, які щиро люблять свій край і працюють для нього. А ще з'ясувалося, що ми з Федором Потушняком народилися в один день, 27-го лютого, лише з різницею в 67 років. Потім була зустріч з пані Габріеллою Потушняк, невісткою Федора Михайловича, яка розповіла мені багато цікавих історій з життя свого видатного свекра. А також знайомство зі скульптором Богданом Коржем, який і втілив у життя мій задум відновити меморіальну дошку. І, як пізніше з'ясувалося, пан Богдан навчався у скульптора Івана Гарапко, автора тієї самої дошки, викраденої навесні 2017-го."

У відкритті взяли участь Василь Кузан, Василь Густі, Іван Андрусяк, Сергій Федака,а також рідні Федора Михайловича. Зокрема, завісу з меморіальної дошки урочисто й символічно зняв правнук відомого письменника.

"Кожен раз, повертаючись з роботи, чи проходячи повз будинок, бачити дірки в стіні, замість меморіальної дошки, було дуже неприємно і боляче. Тому для нашої родини це неоціненний подарунок. Тим паче зараз, напередодні 110-тої річниці з дня народження Федора Михайловича, яку відзначатимемо у лютому" - каже Габріелла Потушняк, невістка Федора Потушняка.

Дошку відновлювали по фотографіях, зроблених на відкритті у 1970-му році. Адже, було важливо, аби вона мала первісний вигляд. Відтак, тепер меморіальна дошка знову нагадуватиме ужгородцям та гостям міста, яка видатна людина тут жила та працювала.

ua ru en

Головна Продукція Про нас Галерея Блог Контакти
ua ru en